Audiokniha: Malevil

autor: Robert Merle

Společenská fikce světově proslulého francouzského spisovatele se odehrává převážně v sedmdesátých letech 20. století, ale končí o celá desetiletí později. Skupinka lidí shromážděných zcela náhodou ve sklepě středověké tvrze Malevil náhodou přežije výbuch atomové bomby. Děsivá katastrofa zničí valnou část lidstva i živočichů na zemském povrchu. Ti, kteří přežili, stojí před problémem, jak uspořádat svůj život ve světě, z něhož zmizely všechny vymoženosti civilizace. V primitivních podmínkách bojují o přežití i o uhájení života před lidským nepřítelem... Román je společenskou a charakterovou studií jedné z mnoha eventualit budoucího vývoje, současně však i varováním před možným zneužitím vědy. V koedici s nakladatelstvím Triton.

interpreti: Martin Myšička, Ivan Trojan, Jiří Lábus, Tereza Bebarová a další

Kniha: Duše peněz

autor: Lynne Twist

This compelling and fundamentally liberating book shows us that examining our attitudes toward money– how we earn it, spend it, invest it, and give it away–can offer surprising insight into our lives, our values and the essence of prosperity. Through moving stories and practical principles, Lynne demonstrates how we can replace feelings of scarcity and guilt with experiences of sufficiency and freedom. Lynne shares from her own life and work, a journey illuminated by remarkable encounters with the richest and poorest people on earth, from the famous (Mother Teresa and the Dalai Lama) to the anonymous but unforgettable heroes of everyday life.

Audiokniha: Dáma, která milovala čisté záchodky

autor: James Patrik Donleavy

Rozsahem nevelký román je brilantní ukázkou jemnější linie americké postmoderny. Vypráví příběh ženy, které se ve čtyřiceti letech stalo to, co potkává mnoho lidí v tomto věku – opustí ji životní druh. Hrdinka se s tím zpočátku vyrovnává se ctí, ale postupem času upadá do podivné strnulosti a čím dál větší materiální bídy, jako by se tím chtěla dotknout svědomí muže, který ji nechal na holičkách. Ten sice zůstává chladný, ale osud se na dámu, jež měla ráda čisté záchodky, náhle usměje z toho nejnečekanějšího úhlu.

interpret: Libuše Šafránková