Jan Hartl (*1952)

Od svého dětství hrál ochotnicky divadlo a recitoval. Po absolutoriu studia herectví (1975) na pražské DAMU byl členem Realistického divadla (dnes Švandovo divadlo na Smíchově), zde skončil v roce 1988. V sezoně 1989–1990 působil v Divadle Na Vinohradech, zahrál si v Krejčově novém Divadle za branou II. Od roku 1997 je členem činohry Národního divadla v Praze.

Kromě toho také pravidelně účinkuje v různých literárních pořadech na pražských poetických scénách (Divadlo Viola či Lyra Pragensis apod.). Rozsáhlá je jeho činnost mimodivadelní – diváci si ho pamatují z výrazných filmových rolí či z televizních inscenací a seriálů, významná je jeho spolupráce s rozhlasem (v roce 2007 zvítězil v anketě Neviditelný herec na vlnách Čs. rozhlasu).

V současné době můžeme herce vidět v inscenacích Revizor, Naši furianti, Čekání na Godota a Špinavé ruce v Národním divadle a jeho scénách.


Jana Stryková (*1979)

Vystudovala činoherní herectví na pražské DAMU. Její první stálé angažmá bylo v Divadle F. X. Šaldy v Liberci (2003 až 2004). Poté byla postupně členkou tří pražských divadel. V Divadle Rokoko působila za uměleckého vedení Tomáše Svobody od roku 2005 do roku 2006. V následujících letech patřila k nejobsazovanějším herečkám souboru Švandova divadla. Od roku 2010 je stálou členkou Divadla na Vinohradech. Dále spolupracovala s řadou divadel (Divadlo Palace, Divadlo Ungelt, Divadlo Viola, A Studio Rubín, Státní opera Praha, Národní divadlo, Divadlo Bolka Polívky a další), hrála i na Letních shakespearovských slavnostech, účastnila se řady dalších experimentálních divadelních projektů. Natočila několik televizních filmů a seriálů, pracuje v rozhlase i v dabingu.


Ladislav Frej (*1941)

Po absolutoriu brněnské JAMU začínal na satirické scéně Divadla Večerní Brno, poté působil ve Východočeském divadle v Pardubicích, odkud přešel do Státního divadla v Ostravě. Od roku 1970 trvale působí v Praze, kde hrál v Divadle S. K. Neumanna, Městských divadlech pražských a Divadle na Vinohradech (1987 – 1994). Čtyři roky účinkoval i v pražském Národním divadle, roku 1998 se však vrátil do souboru Divadla na Vinohradech. Televizní diváci jej znají ze seriálů (Nemocnice na kraji města, Malý pitaval z velkého města, Kriminálka Anděl…), hojně se věnuje i dabingu; jeho hlasem promlouvá např. inspektor Barnaby ve Vraždách v Midsomeru.


David Matásek (*1963)

Narozen v rodině výtvarníků. Šťastné dětství ani následná celkem klidná puberta nijak nepředznamenávala problematické dospívání. Alkohol, lehké drogy, literatura. První film. Druhý film, první žena. První a druhá deska. Rozpad první kapely a prvního manželství. A pak to šlo ráz na ráz. Divadlo, televize, občas i rozhlas. Manželství střídá rozvod. Další filmy a další divadla. Dnes ho můžete spatřit na Žižkově s několika dětmi a ženami, připraveného na několik dalších filmů a divadel.


Tereza Bebarová (*1975)

Česká herečka a zpěvačka, příležitostně účinkující v muzikálech. Od dětství zpívala a tancovala. Vystudovala herectví na ostravské konzervatoři. Již během tohoto studia hrála v Divadle Petra Bezruče, po absolutoriu školy byla v angažmá v ostravském Divadle Aréna, později i v Národním divadle moravskoslezském. Po přesídlení do Prahy hraje a zpívá v nuselském Divadle na Fidlovačce.


Jaromír Meduna (*1953)

Jaromír Meduna, otec herce Jana Meduny se narodil v roce 1953 v Praze. Po absolvování studia na DAMU pracoval tři sezóny v ostravském Divadle Petra Bezruče. Do roku 1986 hrál také v příbramském a libereckém divadle F.X. Šaldy. Poté zakotvil v MDP( Městských divadlech pražských ). Po rozpadu souboru v 90. letech účinkoval v divadle Komedie, kde setrval dva roky. Po dvou letech přešel do Divadla Rokoko.

V mediální sféře se však aktivně věnuje rozhlase a především dabingu. Svůj nezaměnitelný charakteristický hlas propůjčil desítkám známých osobností, jako jsou: Robert De Niro, Gene Hackman, Anthony Hopkins, John Goodman, John Malkovich, Ken Watanabe, Liam Neeson, Walter Matthau, nebo David Suchet.


Petra Špalková (*1975)

česká divadelní, filmová a televizní herečka. Už od dětství účinkovala i se svým bratrem v inscenacích Dětského studia brněnského Divadla Na provázku. Je držitelkou Ceny Thálie a Ceny Alfréda Radoka. Za svoje filmové výkony obdržela Českého lva i Cenu české filmové kritiky. Pro své vynikající interpretační schopnosti je vyhledávanou audioknižní herečkou.


Jiří Lábus (*1950)

oblíbený televizní a divadelní herec, vystudoval pražskou Akademii muzických umění a za svůj život ztvárnil nesčetné množství postav. Dodnes je činný jak v jeho domovské Ypsilonce, tak v televizi a rozhlase. Pro jeho výjimečnou schopnost improvizace je velice vyhledávaným interpretem audioknih jak pro děti, tak pro dospělé. Namluvil takové audioknižní skvosty jako je Harry Potter, Alchymista, Babička drsňačka a mnoha dalších.


Martin Myšička (*1970)

Český divadelní a filmový herec. Od roku 1997 je stálým členem Dejvického divadla. V roce 1994 získal Cenu Alfréda Radoka Talent roku. V roce 2009 působil i jako režisér