Dne 14. prosince 2012 zažila Scarlett Lewis něco, co by žádný rodič nikdy prožít nechtěl: přišla o syna Jesseho při nepředstavitelně násilném činu. Ten den začal jako každý jiný, ale když střelec zahájil střelbu na Základní škole Sandy Hook, Scarlettin život se navždy změnil. Toto však není příběh o masakru. Je to příběh o lásce a přežití. O tom, jak čelit nemožnému, jak najít odvahu, když se člověk domnívá, že žádnou nemá, a jak si místo hněvu, strachu a  nenávisti zvolit lásku.

Bezprostředně po Jesseho smrti se Scarlett vydala na nečekanou cestu inspirovanou prostým vzkazem ze tří slov, která načmáral na jejich kuchyňskou tabuli krátce předtím, než zemřel: Posilující, uzdravující láska. Bylo to, jako kdyby tušil, co bude jeho rodina potřebovat, aby po té hrozné tragédii dokázala žít dál. Scarlett, povzbuzená jeho slovy, udělala první kroky k novému životu. A s každým krokem bylo čím dál víc jasnější, jak je Jesseho vzkaz pravdivý. Zjistila, že láska je skutečně ten nejzákladnější element potřebný k tomu, aby se člověk posunul dál, a že vydat se cestou lásky je volba. Můžeme žít ve zlobě a zášti, nebo si můžeme zvolit lásku a odpuštění.

Jakmile se pro to rozhodla, našla klid a začala věřit, že pokud člověk zvolí lásku, je to klíč k vytvoření zdravého, bezpečného a šťastného světa. Založila Nadaci Jesseho Lewise Zvolte lásku, aby sestavila program, jak učit děti o schopnosti každého z nás změnit naše myšlení a vybrat si život bez nenávisti a strachu. Zvolila jsem lásku je Scarlettin příběh o tom, jak se její život změnil, když si zvolila lásku – a jak to může změnit náš svět. Scarlett Lewis je matka, malířka a čerstvá aktivistka za mír. Je zakladatelkou Nadace Jesseho Lewise Zvolte lásku, vytvořené na počest jejího syna, který byl zabit v prosinci 2012 při masakru na Základní škole Sandy Hook.

Natasha Stoynoff je jednou z nejprodávanějších autorek podle listu New York Times, bývalá kmenová redaktorka časopisu People a novinářka na volné noze pro časopis Time. Žije v Manhattanu, kde píše knihy, scénáře a svou první divadelní hru.